Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am fost amendat de poliția locală pentru că nu am ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am fost amendat de poliția locală pentru că nu am avut pus ...

Am fost amendat de poliția locală pentru că nu am avut pus siglă cu nr.de apartament ,și numele pe ușă.
Este legal? Sunt obligat să am pus asa ceva pe ușa apartamentului?
consiliile locale pot avea genul asta de hotarari si prin care politia locala da amenzi pentru lipsa nr ap de pe usa.........insa de lipsa numelui, ma indoiesc
Consiliile Locale nu au dreptul legal de a impune contraventional, amenzi pentru lipsa numărului apartament pe usa.

pai sa le spuneti si oradenilor
Negreșit, acum am plecat sa le comunic o asemenea inepție.

latka, utilizator
Contestati în instanță.