Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Tăiere copac ce stă să cadă peste liniile electrice
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Tăiere copac ce stă să cadă peste liniile electrice

Bună ziua.

La țară un salcâm vechi de 50 de ani s-a uscat și trebuie tăiat.
Salcâmul este crescut lângă casă, în interiorul proprietății, dar a crescut foarte aproape de liniile de înaltă tensiune și la o eventuală furtună mai puternică riscă să rupă liniile electrice sau să cadă pe casă.
De tăiat poate fi tăiat doar cu o nacelă dar fiind foarte aproape de liniile de curent fără întreruperea acestuia nu cred că se poate face nimic.
Ce mă sfătuiți în cazul acesta?

Poză
[ link extern ]
giv, utilizator
[ link extern ] /
Probabil ca la e distributie. Tot la ei sesizați și întreruperile, când se întâmplă.
E la mama la tara. Nu prea am eu treaba ce si cum. Doar am preluat contractul sa plătesc pentru ca ea nu mai sta acolo, este bătrână si are probleme e sănătate. Practic nu sta nimeni acolo.