Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! În anul 2021 mama a fost citata la politia ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! În anul 2021 mama a fost citata la politia ecomica ...

Buna ziua! În anul 2021 mama a fost citata la politia ecomica în calitate de martor pentru un teren arabil moștenit de la tatăl ei. O matusa i-a făcut plângere precum si-a însușit pe nedrept terenul cu toate ca exista acte notariale și carte funciara.
Zilele astea am fost la politia economica sa ne interesam de stadiul dosarului. I s-a comunicat ca dosarul s-a soluționat în luna mai 2024, având calitatea de martor nu poate sa I se comunice hotărârea. Cum trebuie sa procedam pt afla sentința? Mulțumesc!
Dacà a fost martor nu poate avea legàtură cu reclamația mătușii. Și nu era de competența poliției.
adriandimitriu, utilizator