Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Am o casa care doresc sa o inchiriez pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Am o casa care doresc sa o inchiriez pe termen scurt. ...

Buna ziua.
Am o casa care doresc sa o inchiriez pe termen scurt. Mentionez ca, casa are o piscina si foisor. Mai am nevoie de acordul vecinilor?
Si in cazul in care cel care inchiriaza orgazizeaza o petrecere imi trebuie ceva suplimentar?
Termen scurt, dar care e frecvența? Regimul hotelier și organizările de petreceri, altele decât cele familiale sunt afaceri și trebuie autorizate