avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am o casa si as vrea sa o dau in chirie in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am o casa si as vrea sa o dau in chirie in regim hotelier. ...

Buna ziua.
Am o casa si as vrea sa o dau in chirie in regim hotelier. Doar ca unul din vecini nu e deacord sa semneze ca sa intru in legalitate.
Daca dezmembrez o bucata de teren pe portiunea pe care ma invecinez cu acesta mai am nevoie de semnatura lui?

Alte discuții în legătură

Sef urbanism = interes personal & refuz semnare autorizatie constructie Cost86 Cost86 Salutare oameni drag . De mai bine de 3 ani ma chinui sa mi deschid o activitate comerciala pe teren proprietate. Inainte de cumpararea terenului acum 3 ani am ... (vezi toată discuția)
Drum de servitute sau... escret76 escret76 Buna ziua! Am cumparat un teren pe care am ridicat o constructie cu aprobarea primariei, am intabulat-o, etc, iar ulterior cand am vrut sa bag gazele mi s-a ... (vezi toată discuția)
Dezmembrare teren cu constructie, imprejurul constructiei mitzunator1 mitzunator1 Buna ziua! Vreau sa stiu daca legal este posibil sa dezmembrez o bucata de teren sub forma literei \"U\" in jurul unei case. Este un lot de teren de 320 mp de ... (vezi toată discuția)