Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificate de actionar la Automobile Craiova
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificate de actionar la Automobile Craiova

Bună ziua. Am niște certificate de actionar la "automobile Craiova " din anul 1996, pe numele mamei și bunicii mele. Ce trebuie sa fac, au vreo valoare? Mulțumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Compania americană Ford a derulat în perioada iulie-august 2009 o ofertă de preluare la Automobile Craiova, în vederea delistării acesteia. În oferta de preluare, Ford a plătit 17,65 lei/acţiune. Delistarea Automobile Craiova a fost intermediată de firma de brokeraj EFG Securities.
Luați legătura cu cei de la Automobile și vedeți cum și de unde puteți sa întrați în posesia banilor.