avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... risc pierdere duplicat contract de vanzare cumparare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

risc pierdere duplicat contract de vanzare cumparare

Buna ziua. In cazul in care s-a pierdut unul dintre duplicatele contractului de vanzare cumparare a unui apartament, exista riscul ca acesta sa fie folosit de altcineva pentru un credit de nevoi personale cu ipoteca pe imobilul respectiv?

Alte discuții în legătură

Credit fara ipoteca ! infolegi infolegi In cazul creditului de nevoi personale se poate face executare silita pe proprietati ( casa, masina, etc ) daca in contract au fost specificate ca si garanti ... (vezi toată discuția)
Executare un apartament vandut se poate? MARAZZI MARAZZI am imprumutat un credit in 2007 ptr nevoi personale., specific , ca n 2005 aveam ipoteca pe casa mea de catre mama mea, in 2009 am pasarit tara si nu am ... (vezi toată discuția)
Proprietate cumparata impreuna cu cineva ValiVN ValiVN Buna Ziua ! Am o nedumerire si va rog sa ma ajutati cu cateva informatii , in limita posibilitatilor. Vreau sa cumpar un apartament impreuna cu prietena mea ... (vezi toată discuția)