avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren extravilan, cabanǎ, PUZ
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren extravilan, cabanǎ, PUZ

Bună ziua !
Pe un teren extravilan, fâneață, îmi pot amplasa o cabană demontabilă fără întocmirea PUZ și fără autorizație de construcție ?
Mulțumesc !
Ultima modificare: Duminică, 18 August 2024
Nadia Popescu, utilizator

Alte discuții în legătură

Asezarea container de tip magazie de unelte agricole pe teren ... szabo52 szabo52 Asezarea container de tip magazie de unelte agricole pe teren FANEATA extravilan? Am un teren de tip faneata extravilan. Pot aseza pe butuci (cuburi de beton) ... (vezi toată discuția)
Trecerea din teren extravilan in teren intravilan MariaAna2211 MariaAna2211 Buna ziua, am si eu o problema legata de trecerea unui teren extravilan in teren intravilan , Precizez faptul ca pe terenul extravilan care se doreste a fi ... (vezi toată discuția)
Discrepanta categorie teren carte funciara-urbanistica primarie stefanprisacariu stefanprisacariu Buna seara, Sunt interesat sa cumpar un teren. Proprietarul are intabulare si pe extrasul de carte funciara din 2015, apare ca este intravilan, categoria ... (vezi toată discuția)