Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Se considera bullying daca un profesor isi bate joc de ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Se considera bullying daca un profesor isi bate joc de notele unui elev cu colegii sai?

Exista ceva consecinte pe care le poate infrunta un profesor ce a impartasit notele de la simulari de examene nationale sau examene in sine (evaluarea nationala sau bac) cu alti elevi in semn de batjocora fata de elevul a carui nota a fost impartasita? Avand in vedere ca aceste note sunt in mod oficial confidentiale, exista ceva din punct de vedere legal care sa opreasca profesorii din a impartasi aceste note? De asemenea s-ar putea vedea drept bullying avand in vedere ca scopul profesorului era de a rade de acel elev?
mkjl1872, utilizator