avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, dacă îmi dau demisia înainte de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, dacă îmi dau demisia înainte de naștere ( din ...

Bună ziua, dacă îmi dau demisia înainte de naștere ( din motive personale față de angajator), pot beneficia de indemnizație creștere copil? Și dacă da ce acte îmi vor fii necesare?

Alte discuții în legătură

Indemnizație creștere copil Lavynia_26 Lavynia_26 Bună ziua, Cum pot proceda sa beneficiez de indemnizație dacă în momentul de fata nu mai lucrez? Menționez ca am lucrat 15 ani fără intrerupere pana ... (vezi toată discuția)
Drepturi copil handicap grav valytzu38 valytzu38 Ce drepturi are un copil cu handicap grav,daca mama are un copil de 6 saptamani si va lua concediu de crestere a copilului,mama fiind angajata pina acum ca ... (vezi toată discuția)
Concediul maternal, o conditie pentru acordarea indemnizatiei de crestere a copilului? Amaliaenescu Amaliaenescu Buna ziua! In Decembrie voi naste al doilea copil, iar din motive personale as vrea sa imi dau demisia luna aceasta (precizez ca sunt angajata la actualul ... (vezi toată discuția)