Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament cu buletin strain si prenume ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament cu buletin strain si prenume schimbat

Buna ziua. In 2018, am cumparat de la bunicii mei apartamentul lor. In momentul vanzarii la notar, actul de vanzare-cumparare a fost facut cu buletinul meu romanesc. Acum doresc sa vand apartamentul. Dar actele romanesti mi-au expirat, si de atunci am nationalitate franceza si mi-am schimbat un prenume. Voi putea sa vand cu buletinul francez si noul prenume, sau trebuie sa imi refac buletinul romanesc? multumesc de sfaturi.
Vindeti cu actele dvs actuale