Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bună ziua. Pot fi delegate reciproc atribuţiile, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bună ziua. Pot fi delegate reciproc atribuţiile, prin fişa ...

Bună ziua. Pot fi delegate reciproc atribuţiile, prin fişa postului, pe o perioada scurtă de timp (concediu), între doi şefi de serviciu care fac parte din aceeaşi direcţie? În caz că da, îmi puteţi indica, vă rog, prevederea legislativă care face acest lucru posibil?
Este de notorietate publica ca, pe durata CO , atributiile sunt preluate de catre persoana care ii tine locul....iar in sectorul bugetar, acest lucru trebuie mentionat in Procedura operationala privind acordarea concediilor.