Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Am depus sa intru la pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Am depus sa intru la pensie

Buna ziua!
O intrebare as avea,daca de-a lungul vietii si in prezent conduc 2 Srl uri...si am avut contract de munca doar pe minimul pe economie insa ca si persoana juridica am platit bani grei la stat,taxe,impozite s.a.m.d,am dat de lucru oamenilor si tot ce inseamna afacere...acum ca am depus sa intru la pensie nu imi aduce nici un beneficiu faptul ca am cotizat atat statului prin aporturile aduse de srl urile mele? Mi s-a calculat pensie de 2500 lei ceea ce mi se pare absurd,e vreun pas pe care nu mi l-a explicat nimeni? Mentionez ca srl urile inca activeaza. Va multumesc!
george-neagu, moderator
Singura explicatie este ca, ce ati facut pentru altii trebuia sa faceti si pentru dvs .