Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anii de facultate și armată se iau în calcul la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anii de facultate și armată se iau în calcul la recalcularea ...

Anii de facultate și armată se iau în calcul la recalcularea pensiei,adică se primesc puncte de stabilitate?
Inițial știu că era vorba de 0,25 puncte/ an.
Perioada de pensie handicap gr.3,in care am fost angajat cu 4 ore ,se ia în calcul la punctele de stabilitate?
Nu se iau in calcul la puncte de stabilitate. Este stagiu asimilat necontributiv (pct A3 din decizie).