Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... va multumesc pt raspuns, dar v-am adresat o intrebare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

va multumesc pt raspuns, dar v-am adresat o intrebare de ce pe ...

va multumesc pt raspuns, dar vam adresat o intrebare de ce pe decizia veche apare 32 ani si 3 luni stagiu de cotizare, iar pe decizia noua apare 30 ani si 11 luni. deci as fi avut si peste 30 ani 2 ani si 3 luni care se putea adauga la cei peste 25 ani de stagiu de stabilitate si as mai fi primit puncte peste 30 ani ???????
Trebuie sa continuati intrebarile pe postarea dvs. initiala , nu sa deschideti una noua, ca nu are discutia inteles asa . Dupa cum v-am spus , cititi ce chiar dvs. ati spus ca e la punctul E din decizia initiala : stagiul complet de cotizare prevazut de lege . E doar o cerinta a legii , se gaseste in anexa 5 a Legii 263/2010 . Toate femeile nascute in acelasi an si aceeasi luna cu dvs. , au acelasi stagiu prevazut de actul normativ ca fiind complet . Datele dvs. proprii sunt alta treaba . Dvs. aveti 36 ani ( iau cifre rotunde ) , din care 5 necontributivi . Contributiva e doar perioada efectiv lucrata : 36 - 5 = 6 . Minus ceva luni , din cate am inteles . Stiti dvs. ca , de fapt , ati lucrat mai mult ? verificati in cartea de munca .
CHKa, utilizator