avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1256 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuiala cu chiria se poate deduce?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuiala cu chiria se poate deduce?

Salutare, am un spatiu inchiriat pe societate de la o primarie, cheltuiala cu chiria se poate deduce? Tin sa mentionez ca ei imi emit chitanta lunar in baza contracului, nu imi ofera factura.
Ultima modificare: Miercuri, 28 August 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 17:49, 28 August 2024
Cheltuiala cu chiria se poate deduce pe baza chitanței primite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract inchiriere imobil de la persoana fizica colonelu colonelu Va salut ! Am o firma si am gasit la cineva spatiu pentru sediu . Problema e ca e vorba de o persoana fizica . Pot sa fac contract intre societatea mea si ... (vezi toată discuția)
Deductibilitate utilitati spatiu inchiriat maria1308 maria1308 O firma (microintreprindere) are un contract de inchiriere pentru sediul social, proprietarul persoana fizica, in care se stipuleaza ca obligatie a chiriasului ... (vezi toată discuția)
Impozit venituri din jocuri de noroc maryabunea maryabunea Buna. Sunt o microintreprindere platitoare de impozit pe venit. In mai 2009 am incheiat un contract de inchiriere spatiu cu o sc pentru expoatarea unor masini ... (vezi toată discuția)