Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ce se intampla din punct de vedere legal daca un tanar ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ce se intampla din punct de vedere legal daca un tanar de 17 ...

Ce se intampla din punct de vedere legal daca un tanar de 17 ani este prins de catre autoritati ca face bani online?
Face bani din ce anume pariuri,videochat,pornografie infantila,inselaciuni pe olx etc?.In funcție de modul în care face bani poate fi vorba desprenimic rau,eventuale fapte penale ,,contravenții sau poate fi vorba despre venituri care trebuiesc declarate la anaf

Din afaceri 100% legale, comert electronic. Intrebarea e ce se intampla daca nu declari venitul la ANAF, tinand cont ca nici nu se poate deschide PFA sau SRL la 17 ani.