Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incerc sa gasesc o solutie fiscala la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incerc sa gasesc o solutie fiscala la urmatoarea situatie

Buna ziua, incerc sa gasesc o solutie fiscala la urmatoarea situatie :
sunt administrator si asociat unic la doua Srl-uri (o firma este cu impozit pe profit si una inca micro) si am urmatoarea problema : Pe prima firma se apropie de scadenta o plata mare si nu am lichiditate , dar am lichiditate in a doua firma , cum pot face cel mai simplu si legal sa transfer lichiditatea dintr-o firma in alta pentru a putea platii rata scadenta la un contract? Va multumesc
george-neagu, moderator
Consider că un contract de imprumut ar fi de folos.