avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1026 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume dupa divort


Tocmai mi-a fost eliberat certificatul de divort. Mi s-a taiat buletinul insa eu trebuie sa calatoresc in 14 zile in afara uniunii europene. Tinand cont ca nu am sa fac modificarea de nume pana atunci, pot calatori pe baza pasaportului?
Ultima modificare: Vineri, 30 August 2024
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:55, 30 August 2024
da, puteti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calatorie in strainatate imediat dupa casatorie malina1987 malina1987 Buna ziua, Luna viitoare ma voi casatori si la 2 zile distanta vreau sa plec in Turcia. Am fost zilele astea la Pasapoarte care mi au spus ca indicat ar fi ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua - nu am schimbat pasaportul dupa schimbarea numelui lilibobocul lilibobocul in urma divortului,am revenit la numele dinaintea casatoriei,schimbandu-mi buletinul dar nu si pasaportul.Intrebarea mea este daca mai pot iesi din tara cu ... (vezi toată discuția)
Lnformatie refacere ci si pasaport din italia Nicoleta77Serban Nicoleta77Serban Am buletinul şi pasaportul expirat, sunt în Italia ce trebuie să fac ca sa le pot schimba aici la consulatul de care aparţin? (vezi toată discuția)