Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume dupa divort

Tocmai mi-a fost eliberat certificatul de divort. Mi s-a taiat buletinul insa eu trebuie sa calatoresc in 14 zile in afara uniunii europene. Tinand cont ca nu am sa fac modificarea de nume pana atunci, pot calatori pe baza pasaportului?
Manuela Rășină, administrator
da, puteti