avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Anii în care ai muncit la pensie nu se iau în ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Anii în care ai muncit la pensie nu se iau în calcul? Bună ziua. Este adevărat că în noua lege a pensiilor care ...

Bună ziua.
Este adevărat că în noua lege a pensiilor care intră în vigoare la 1 septembrie 2024 se spune că: "anii în care ai muncit la pensie nu se iau în calcul".
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 11:40, 1 Septembrie 2024
Se i-au în calcul,dar nu se acordă puncte de stabilitate pentru ei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia minimă se va majora în ian. 2024 conform formulei de calcul din legea 127 a pensiilor? CYBORG CYBORG Bună ziua! Citesc, în presă, despre pensia minimă și formula de calcul și recalculare(aceea din septembrie 2024) a pensiei minime. Voi cita aici ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. pe data de 13 august 2024 implinesc varsta de 63 de ... ianculescu_g ianculescu_g Buna ziua. Pe data de 13 august 2024 implinesc varsta de 63 de ani. Locuiesc in Ploiesti de peste 30 de ani (zona cu risc de poluare). Am o vechime in munca de ... (vezi toată discuția)
Am studiat legea 263/2010 care este in vigoare pana la 1 septembrie ... adamgeo adamgeo Am studiat legea 263/2010 care este in vigoare pana la 1 septembrie 2024 . La calculul pensiilor incepand cu anul 2021 la art 102 , al .(5) spune ca valoarea ... (vezi toată discuția)