Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! După mama mea nu s-a făcut succesiunea, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! După mama mea nu s-a făcut succesiunea, suntem ...

Bună seara! După mama mea nu s-a făcut succesiunea, suntem patru frati ( mama a avut dreptul sa dea cui vrea dupa moartea tatălui dar nu a facut-o). Sora mai mica vrea sa facă succesiune doar pe casa și terenul din livada restul nu o interesează, cea mijlocie a vândut 20 ari cum nu știu......doar datorita faptului ca l-a plătit la impozit vreo 10 ani. Întrebarea mea este următoarea: poate face succesiune fara sa anunțe pe ceilalți frați, fără semnătura ( menționez ca se apuca de casa dar pe mine nu m-a înștiințat nimeni în nici un fel). Unde pot verifica?
In cazul acesta se poate face succesiunea doar la judecatorie.
Judecatoria ii va cita pe toti prezumtivii mostenitori.