Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O cerere actualizare indemnizație reparatorie pentru ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O cerere actualizare indemnizație reparatorie pentru revolutionari, ...

O cerere actualizare indemnizație reparatorie pentru revolutionari, se taxează sau este scutită de taxa de timbru?
Cererea de actualizare a indemnizației reparatorii pentru revoluționari este scutită de taxa de timbru. Această scutire este prevăzută de legislația specifică referitoare la revoluționari și la drepturile lor. Mai exact, Legea nr. 341/2004, cunoscută și sub numele de "Legea Recunoștinței față de Eroii-Martiri și Luptătorii care au contribuit la Victoria Revoluției Române din Decembrie 1989," include prevederi referitoare la drepturile revoluționarilor, inclusiv scutiri de taxe de timbru pentru cererile privind indemnizațiile reparatorii.
Stimate domnule Mihai, am studiat legea 341/2004 , dar nu am găsit text in care să se scrie ... scutiri de taxe de timbru pentru cererile privind indemnizațiile reparatorii. Vă rog spuneți exact cu număr articol.