Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Intr o firma de constructii in CIM este ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Intr o firma de constructii in CIM este prevazut 1% ...

Buna ziua
Intr o firma de constructii in CIM este prevazut 1% din salariu (nu este specificat din brut sau net) spor de week end. Persoana care se ocupa de salarizare calculeaza :
- la un salariu brut de 5818 si lucrat o sambata acorda 13lei spor de week.
Este corect sau nu?
Mie nu imi da acest calcul oricum l as calcula.
Va rog un sfat.
Multumesc
Sporul se acorda numai pentru orele lucrate in week.end.
Corect. Pt 8 ore lucrate intr o sambata a acordat 13lei. Nu inteleg cum a ajuns la aceasta valoare.