Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara , as dori sa știu cind pot iesi la pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara , as dori sa știu cind pot iesi la pensie cu noua ...

Bună seara , a s dori sa știu cind pot iesi la pensie cu noua lege a pensiilor.,anticipat , fără penalizare sau la vârsta! Sunt născută pe 29 mai 1967 și am.40 de ani vechime , și 8 ani.de grupa 2 a
Varsta standar de pensionare : iulie 2030, 63 ani si 2 luni

Reducerea vârstei standard de pensionare : 2 ani si 8 luni

Pensionare limita de varsta : 60 ani si 6 luni
Cornel Vasile, Consilier juridic