avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara , as dori sa știu cind pot iesi la pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara , as dori sa știu cind pot iesi la pensie cu noua ...

Bună seara , a s dori sa știu cind pot iesi la pensie cu noua lege a pensiilor.,anticipat , fără penalizare sau la vârsta! Sunt născută pe 29 mai 1967 și am.40 de ani vechime , și 8 ani.de grupa 2 a
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:03, 5 Septembrie 2024
Varsta standar de pensionare : iulie 2030, 63 ani si 2 luni

Reducerea vârstei standard de pensionare : 2 ani si 8 luni

Pensionare limita de varsta : 60 ani si 6 luni
Ultima modificare: Joi, 5 Septembrie 2024
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt nascuta 1967 , muncesc din 1983 pina in.prezenr, am.8 ani ... Moșteniri Moșteniri Sunt nascuta 1967 , muncesc din 1983 pina in.prezenr, am.8 ani de grupa doua, doresc sa știu cind pot ieși , la pensie anticipat , fără penalizare! Va ... (vezi toată discuția)
Lamurire cu privire la pensie soringoldenkid soringoldenkid Buna seara as dori sa ma lamuriti intr-o problema. Socrul meu are 40 ani munca si 5 ani de grupa deci total 45 de ani de munca este nascut in 1956. As dori sa ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare BADNIC4 BADNIC4 Buna ziua,parintii mei au stagiu de cotizare pt pensie complet,respectiv mama nascuta in 17.8.1960-35 ani si 4 luni cotizatie si 3 ani si 6 luni grupa a.2.a ... (vezi toată discuția)