avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1790 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara am o nelămurire in ceea ce privește ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara am o nelămurire in ceea ce privește locuințele ...

Buna seara am o nelămurire in ceea ce privește locuințele socială daca mi se da una și nu se poate locuii in ea ( igrasie ...mucegai etc ) cine are obligația să o repare ?

Alte discuții în legătură

lege care le interzice locatarilor să oprească centralele pe timpul iernii MariaDragoi MariaDragoi Bună seara. Am și eu o întrebare: există vreo lege care le interzice locatarilor să oprească centralele pe timpul iernii? Si dacă da, care este aceea? ... (vezi toată discuția)
Formarea mucegaiului ar trebui rezolvata de chirias? 22dorin 22dorin Am stat intr-un apartament in chirie 2 ani de zile si cateva luni. In primul an am avut contract de inchiriere, dar cand acesta a expirat proprietarul nu ne-a ... (vezi toată discuția)
Am cumparat un apartament in septembrie , am renovat baia si ... Silvia Dora Silvia Dora Am cumparat un apartament in septembrie , am renovat baia si bucataria, am schimbat tot , gresie, faiantă etc. Ne am mutat in decembrie. Apartamentul are ... (vezi toată discuția)