Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua, daca sunt angajat ca si functionar public ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua, daca sunt angajat ca si functionar public la o primarie ...

Buna ziua, daca sunt angajat ca si functionar public la o primarie si in acelasi timp sunt membru intr-o asociatie, asociatia nu are activitate economica, eu nu sunt angajat cu contract de munca, ci doar membru in consiliul de administratie, se poate considera act de incompatibilitate cu functia de functionar public?
Nu este caz de incompatibilitate, decat in situatia in care activitatea ca functionar public are legatura cu cea de membru in C.A.