Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua am o întrebare care mă puteți ajuta va ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua am o întrebare care mă puteți ajuta va rog.Vrem ...

Buna ziua am o întrebare care mă puteți ajuta va rog.Vrem să împărțim locul terenul și casa părintească,noi suntem 3 frați și mai trăiește mama,cum am putea să împărțim daca părinții nu au acte pe casa și teren? fiind primită de la părinții lor tot că moștenire la rândul lor.Daca știți ceva va rog sa îmi dați un sfat
actele de proprietate sunt certificatele de mostenitor
Daca nu exista nici un fel de acte este foarte complicat . Oricum , ar trebui dezbatute toate succesiunile in ordinea deceselor , vazut cine a platit impozitul in toti acesti ani , cautate ceva acte sau chitante de mana oricat de vechi si niste martori daca exista dar in primul rand aveti neaparata nevoie de un avocat . Aveti niste informatii aici : [ link extern ]