avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Mai am 6 ani pana la varsta standard de ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Mai am 6 ani pana la varsta standard de pensionare. ...

Buna ziua! Mai am 6 ani pana la varsta standard de pensionare. Am 38 de ani de munca. Vreau sa ies la pensie anticipat si sa beneficiez si de reducerea pentru copii ( am 2 copii). Pot iesi la pensie in aceasta situatie?

Alte discuții în legătură

Cum pot sa ies la pensie anticipat? dumitrusavu dumitrusavu Am 35 de ani de munca, din care 10 grupa 1, 4 copii, si vreau sa ies la pensie anticipat. Ma poate ajuta cineva, sa ma indrume, sa ma sfatuiasca ce ar trebui ... (vezi toată discuția)
Cand pot iesi la pensie? mariana1956 mariana1956 buna ziua va rog sa aveti amabilitatea de a-mi raspunde la ce data o sa ies la pensie conform noii legi. m-am nascut la 19 august 1956 si din iulie 1978 ... (vezi toată discuția)
Am 56 de ani si 38 de ani vechime in munca. in ce conditii ma pot pensiona? Cristeac Cristeac Sunt sofer si se fac restructurari...Intrebarea mea este in ce conditii pot iesi la pensie tinand cont ca am varsta de 56 ani (nu cum am scris mai sus 55 - pe ... (vezi toată discuția)