Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Sunt născută în 10 iunie 1968. Am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Sunt născută în 10 iunie 1968. Am terminat facultatea ...

Bună ziua. Sunt născută în 10 iunie 1968. Am terminat facultatea la zi ,5 ani din 1986 -1991. Am intrat în învățământ în 1991 ,unde lucrez și în prezent. Am stat 1 an în concediu de maternitate din 2000-2001. As vrea sa vă întreb când pot ieși la pensie anticipata chiar și cu penalizare. Nu știu cum se consideră anii de facultate că perioada asimilată. Mulțumesc anticipat. Mihaela Chis.
Pensionare la limita de varsta la varsta standard de pensionare de 63 ani si 8 luni (dupa Februarie 2032)