avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt pensionat la limita de vârstă la 65 de ani. Am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt pensionat la limita de vârstă la 65 de ani. Am lucrat ...

Sunt pensionat la limita de vârstă la 65 de ani. Am lucrat în grupa a II-a de muncă 14 ani şi 29 zile. Nu am beneficiat de reducerea vârstei de pensionare de 3 ani şi 6 luni care este trecută în decizia veche, dar în Noua decizie cu aplicare de la 1 septembrie acesti 3 ani şi 6 luni sunt trecuţi ca stagiu necontributiv. Este corect, sau trebuie contestată ?

Alte discuții în legătură

Buna ziua, in perioada 1987 - 1999 am lucrat 100% 7 ani in grupa ... Corneliu0962 Corneliu0962 Buna ziua, In perioada 1987 - 1999 am lucrat 100% 7 ani in grupa I si 4 ani si 6 luni grupa II. Conform legii mi s-ar reduce varsta de pensionare cu 4 ani ... (vezi toată discuția)
Se poate pensiona? danares1 danares1 Am un angajat cu urmatoarele date: data nasterii :15.12.1949 stagiu de cotizare 29 ani si 5 luni ( din care 1 an 4 luni si 21 zile stagiul militar, in ... (vezi toată discuția)
Vechime pentru grupa a 2-a de munca tudordan83 tudordan83 Buna ziua, As avea si eu nevoie de ajutorul dvs. Ma intereseaza care este vechimea care se adauga pentru grupa a 2-a de munca pentru un total de 40 de ani ... (vezi toată discuția)