avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, Am decizia de pensionare anticipată și ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, Am decizia de pensionare anticipată și reintrodusă ...

Bună ziua,
Am decizia de pensionare anticipată și reintrodusă in plata de anul trecut cu vechime 39 ani și 4 luni.Anuk viitor îndeplinesc vârstă de pensionare și voi avea 41 de ani de activitate
Întrebarea mea este : voi beneficia de modificările noi legi legat de procentele calculate peste vechimea de 25 ani.

Alte discuții în legătură

Vechime morosanucarmen morosanucarmen M-am nascut pe 4 decembrie 1953 . Am lucrat timp de 25 ani si 6 luni (din care peste 10 ani la Intr. Antibiotice) . Am facut facultatea la zi timp de 4 ani . ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata popescu alexandru popescu alexandru As avea si eu o intrebare daca are cineva amabilitatea de a-mi raspunde.La ce varsta as avea dreptul sa ies la pensie anticipata.Sunt nascut in 04.02.1954,am ... (vezi toată discuția)
Stagiu potential pensie de invaliditate militara legea 223/2015 modificata prin oug nr. 57/2015 dmoni dmoni Buna ziua, Va rog sa-mi raspundeti daca se acorda stagiu potential pentru pentru invaliditate in baza Legii nr. 223/2015 modificata si completata de ... (vezi toată discuția)