Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu medical după revocarea directorului general
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu medical după revocarea directorului general

Consiliul de administratie al unei societati comerciale al carui actionar unic este consiliul local a hotarat revocarea directorului general. Hotararea a fost inregistrata cu 26.08.2024 aceasta producand efecte cu 27.08.2024. La data de 26 acesta a fost la servici a semnat si repartizat mapa, ulterior in acceeasi zi dupa ce a luat la cunostinta de hotararea de revocare dar pe care a refuzat sa o semneze de primire a intrat in concediu medical, document pe care l-a prezentat la unitate in data de 03.09.2024. Intrebare: Concediu medical il mai putem inregistra daca acesta nu mai are relatii cu unitatea, acesta fiind revocat din data de 27.08.2024? Medicalul a fost depus la unitate dupa emiterea hotararii de revocare. MULTUMESC!
george-neagu, moderator
Exista vreun alt document (in afara semnaturii olografe; nu a semnat de luare la cunostinta) ca a primit hotararea de revocare ? Daca nu, dupa parerea mea este in continuare angajat, deci concediul medical trebuie platit.