Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Doresc sa investesc lunar pe bursa din Romania cat și ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Doresc sa investesc lunar pe bursa din Romania cat și din SUA

Buna ziua,

Doresc sa investesc lunar pe bursa din Romania cat si din America, si doresc sa aflu ce impozite voi plati catre statul roman. Intreb pentru ca sunt la inceput de drum si confuz, si doresc sa stiu ce urmeaza sa fac, pentru a fi totul legal. Mentionez ca doresc cumpararea de actiuni pe termen lung cat si pentru dividente.
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Mergeți la un BROKER, ca să nu vă pierdeți toți banii la bursă.
Cu atât mai mult dacă sunteți confuz, riscul să vă pierdeți toți banii investiți este de 90%.
Doar un broker vă poate consilia profesionist. Bursa nu-i un joc de noroc.
Dapix, utilizator