avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Racordare gaz
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Racordare gaz

Buna ziua,in februarie 2023 am semnat un contract cu Distrigaz ptr. racordare la reteaua de gaz .Am platit 5500 lei ,au intarziat racordarea pana in aprilie 2024.Dupa 2 luni ne-a venit factura de regularizare de 1400 lei pe motiv ca au fost necesare cheltuieli suplimentare,ceea ce nu este adevarat deoarece acolo unde s-a efectuat racordarea este un drum de pamant iar locul nu a fost astupat la nivel.Am facut contestatie dar nu sunt de acord cu ea .Ce se pate face? Multumesc!

Alte discuții în legătură

Factura racordare distrigaz sud retele buna ziua, am semnat contractul ... Cazacu Marius Cazacu Marius Factura racordare Distrigaz Sud Retele Buna ziua, Am semnat contractul de racordare la gaze pe 3.03.22, informatia oferita de angajatii Distrigaz fiind ca ... (vezi toată discuția)
Problema contor gaz - dezvoltator NicuGrimm NicuGrimm Salut, A mai fost pusa de cateva ori intrebarea aceasta, insa niciodata cu toate variabilele pe care le avem noi. Ideea este urmatoarea: Am cumparat un ... (vezi toată discuția)
Factura racordare distrigaz sud retele buna ziua, am semnat contractul ... Cazacu Marius Cazacu Marius Factura racordare Distrigaz Sud Retele Buna ziua, Am semnat contractul de racordare la gaze pe 3.03.22, informatia oferita de angajatii Distrigaz fiind ca ... (vezi toată discuția)