Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua, sunt pensionata pe caz de boala din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua, sunt pensionata pe caz de boala din octombrie 2014 ...

buna ziua,
sunt pensionata pe caz de boala din octombrie 2014 gr 3 mediu
stagiu complet de cotizare prevazut de lege 33 ani si 4 luni
stagiu total de cotizare realizat 31 ani si 11 luni
pensie in plata dupa noua lege 5290
nr puncte realizate 65,32293
cum mi se va calcula pensia la iesirea la pensie la limita de varsta?
ptr perioada pana la 01.09.2024 se va calcula dupa legea 263/20210?
ptr perioada 01.09.2024 pana in 2026 se va calcula dup legea 360?
sau cum?
nu am stagiu potential acordat.
va rog exemplificati prin calcul
multumesc
Eu cred că ar trebui să adresați aceste întrebări CNPP. Dacă v-as răspunde v-as preciza că este interpretarea mea.