Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua. Doresc să adresez o întrebare în ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua. Doresc să adresez o întrebare în comunitate. Fiul ...

Bună ziua. Doresc să adresez o întrebare în comunitate. Fiul meu,are 9 ani,este in clasa a 3 a,are dioptrii de -6,50 la ambii ochi, stă cu banca in fața tablei,după spusele medicului optometrist,vede la 1 metru în față,drept să spun cam așa e,dar chiar puțin mai rău. Ar putea beneficia de un anumit tip de indemnizație? Dacă da, îmi puteți vă rog frumos,spune ce am de făcut?
Doar o comisie de expertiza medicala va poate da raspuns.