Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Bună ziua ! În cazul retinerii la vama Burgas a 145 ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Bună ziua ! În cazul retinerii la vama Burgas a 145 g aur, ...

Bună ziua !
În cazul retinerii la vama Burgas a 145 g aur, am declarat ca au fost cumpărate pt membrii familiei însă au fost confiscate. S.a întocmit PV, act de stabilirea unei incalcari administrative, primind și eu o copie a celui din urma. Am trimis în termen de 7 zile obiecțiuni la actul respectiv. Cum pot proceda pt a.mi recupera bunurile?
Angajati un avocat cu drept de practica in Bulgaria si explorati posibilitatile.
In Romania (ca referinta doar) valoarea maxima admisa este 10.000 eur. La cursul oficial, cantitatea dvs depaseste aceasta valoare, insa nu stiu care este legislatia bulgara.
E posibil inclusiv ca bunurile sa nu mai poata fi recuperate.