Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă am 13 ani de contributivitate la împlinirea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă am 13 ani de contributivitate la împlinirea vârstei de ...

Dacă am 13 ani de contributivitate la împlinirea vârstei de 65 ani,cu un salariu brut de 4000 lie,ce pensie primesc
Nici una . Pentru an accede la o pensie , aveti nevoie de minim 15 ani contributivi .
Gresit

CHKa a scris:

Nici una . Pentru an accede la o pensie , aveti nevoie de minim 15 ani contributivi .

Puteti argumenta ? ceea ce eu v-am spus se regaseste in prevederile Legii 360/2023 , art. 46 al (1) , coroborat cu art 47 al (2).