Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Un act de mana scrise cu denumirea de TESTAMENT Este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Un act de mana scrise cu denumirea de TESTAMENT Este valabil ...

Un act de mana scrise cu denumirea de TESTAMENT Este valabil asa ???
Foarte frumos multumesc daca primesc un raspuns.
Daca este scris de mana testatorului, semnat si datat, sigur ca este valabil.
Teoretic da dar trebuie mers la un notar public care va explica ce proceduri trebuiesc urmate.