avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua, am un PFA si aunt foarte curios daca as ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua, am un PFA si aunt foarte curios daca as putea sa imi ...

Buna ziua, am un PFA si aunt foarte curios daca as putea sa imi deduc cheltuielile scolare ale copilului stiu ca anul trecut a fost ceva proiect prin care puteai sa deduci pana la 1600 ron din cheltuielile scolare pe firma , dar pe pfa nu stiu, este posibil?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 15:24, 21 Septembrie 2024
Dacă plătiți impozit pe venit termenul "deducere" e impropriu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa sau srl ,care este mai avantajos ? ili47 ili47 Care este mai avantajos din punct de vedere a cheltuielilor ? Pot sa desfasor activitatea in ambele cazuri ,cu un singur angajat . mersi (vezi toată discuția)
Firma cu 50 angajati ne obliga la pfa ufpuf ufpuf Buna seara. va deranjez cu o intrebare. lucrez intr`o firma destul de prospera avand in vedere criza prin care trecem. acum un an cand m`am angajat eram 15 ... (vezi toată discuția)
Injumatatire a impozitului pe veniturile realizate independent dudutz dudutz Buna-ziua, Am o intrebare legata de injumatatire a impozitului pe veniturile realizate independent. Am activat in perioada 17 Martie 2010 - 25 Martie 2011 ... (vezi toată discuția)