avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1934 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Varsta pensionare - cumul salariu - pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Varsta pensionare - cumul salariu - pensie

Pana la ce varsta pot continua activitatea (si sa primesc in continuare atat pensia, cat si salariul, cumulate), in baza actualului CIM, in Primarie? Mentionez ca am iesit la pensie pentru limita de varsta acum 7 ani.
Ultima modificare: Miercuri, 18 Septembrie 2024
Legal Advisor, utilizator

Alte discuții în legătură

Completare cm urgent sadaka sadaka Buna , Va rog sa imi spuna si mie cineva cum se trece corect in CM unui angajat care s-a pensionat prelungirea contractului de munca( continuarea ... (vezi toată discuția)
Pensionare damian oana damian oana Buna ziua Va rog sa imi spuneti ce este mai avantajos intre: - pensionare la limita de varsta plus angajat in continuare si dupa cat timp se face ... (vezi toată discuția)
Incetare c.i.m. la pensia anticipata Raptor_40 Raptor_40 Aparitia Legii 49/2010 a reglementat un termen (cu 30 zile inainte de data indeplinirii conditiilor de pensionare se pot depune dosarele atat la pensia pentru ... (vezi toată discuția)