Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata

Am 62 ani si 6 luni, peste 37 ani de contributivitate, 5 ani facultate la zi, 9 luni armata. Pot iesi la pensie anticipat in octombrie, fara penalitate? Daca nu, cat va fi penalitatea?
Va multumesc
vidrag, utilizator
Depuneti oricand doriti dosarul pentru pensie de limita de varsta in baza prevederilor art.56 din legea 360/2023.
Va multumesc pentru raspuns.