avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Anul scolar: 2024-2025 e posibil sa mut copilul in ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Anul scolar: 2024-2025 e posibil sa mut copilul in clasa a-9-a?

Anul acesta scoalar: 2024-2025 e posibil sa mut copilul in clasa a -9-a de la un liceu la altul, pe acelasi profil daca are medie mai mare decat cea a liceului la care as dori sa fac transferul? Daca da, cand se poate si care ar fi pasii legali?
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 18:04, 18 Septembrie 2024
Mergeti la liceu si intrebati.Ei stiu cel mai bine raspunsul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transfer scolar in clasa a 9 pana la sfarsitul sem.1 ContSters223036 ContSters223036 buna ziua vreau sa ma transfer de la liceul in care sunt acum pentru ca nu imi place ce invat(sunt la stiinte ale naturii),colegii se iau mereu de mine sh nu ... (vezi toată discuția)
Copil de cadru militar declarat neadmis la liceul militar, după etapa de departajare a mediilor finale a candidaţiolor declaraţi admişi la celelalte etape printre. ContSters160566 ContSters160566 Bună seara. Am o problemă puţin mai complicată cred... şi anume: Anul trecut, fiul meu, copil de cadru militar în activitate, s-a decis să se ... (vezi toată discuția)
Transfer elev clasa a 10-a mariusdaniel2000 mariusdaniel2000 Buna ziua. In aceasta vara vreau sa îmi transfer copilul care a terminat clasa a 9-a la alt liceu în alt oraș. Vrea să meargă tot pe același profil,deci ... (vezi toată discuția)