Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! In urma unui divort cei 2 copii au ramas ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! In urma unui divort cei 2 copii au ramas în grija ...

Buna ziua!
In urma unui divort cei 2 copii au ramas în grija mamei,custodie comuna.
Tatal are intentia de a suspenda bursele scolare ale coliiilor desi se incadreaxa conform legii sa ia aceste burse.
Motivul fiind ca este imoral,zice el.
Mentionez ca nu plateste pensie alimentara,doar cumpara rareori hrana pt.copii.
Intrebare:poate suspenda bursele copiiilor?
Buna ziua!
In opinia mea nu are cum sa suspende bursele copiilor.Mama si copiii formeaza o familie monoparentala iar aceasta are anumite drepturi.