Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună seara , mi-a fost suspendat permisul pt 60 de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună seara , mi-a fost suspendat permisul pt 60 de zile cu dovada ...

Bună seara , mi-a fost suspendat permisu pt 60de zile cu dovada 15 zile este prima data , fiind în cartier(comună) în stația de autobuz de pe sens opus, ideea este ca muncesc Uber am și masina închiriată, as dori dacă îmi poate explica cineva cum sa procedez sa fac contestație nu am habar nu am mai fost pus în aceasta situație
Daca nu va angajati un avocat, va trebui sa va cautati pe internet informatii despre plingerea contraventionala, ca model, cel putin si veti gasi diferite surse din care puteti alege. Un exemplu:[ link extern ] /.