Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu un model de contestatie la un proces verbal de contraventie? Sotului meu i s-a luat permisul pentru viteza si prin prisma serviciului care il are are nevoie de el. Ideea este ca nu stiu daca a fost legal sa-l i-a radarul din spate, nu stiu cum mai este legea acum. Sa va explic putin ca sa puteti intelege era masina pe care o conducea, in spatele lui alte 2 masini si apoi MCV-ul cu radarul si dintr-o data MCV-ul depaseste cele doua masini si pune girofarul si il trage ppe dreapta, viteza 108km/h, limita de 50.
Va multumesc.
O zi buna.
Alina
Daca va intereseaza un model de plingere contraventionala, dati cautare pe internet dupa aceste cuvinte si veti gasi. Daca va intereseaza restituirea temporara a permisului in baza plingerii, acesta da, il va putea obtine cu certificat de grefa, dupa inregistrarea acelei plingeri . In mod sigur masina politiei cu radar nu a inregistrat viteza autovehicolului cu cele doua masini interpuse, ci anterior acestui fapt. Inregistrarea video vi se va da odata cu intimpinarea depusa de politie in urma plingerii.