Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... In 1978, mi s-a desfacut contractul de munca cu litera ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

In 1978, mi s-a desfacut contractul de munca cu litera i ,dupa ...

In 1978, mi s-a desfacut contractul de munca cu litera i ,dupa o luna de zile. Asta la cererea mea fiincd-ca , casatorindu- ma, am fost nevoita sa-mi urmez sotul in alt judet unde era el angajat. Acum am 66 de ani. Intrebarea mea este: am vreun drept de ajutor social ( pensie)
din partea statului?
marioarasi ionas, utilizator
Daca asta e toata vechimea dvs. , NU , nici vorba …. Pentru a accede la o pensie , ati avea nevoie de minim 15 ani lucrati . Intrebati la Primaria de domiciliu daca va incadrati la vreun ajutor social ( sunt niste criterii ) .
CHKa, utilizator