Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Ma deplasam cu o trotineta electrica pe pista de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Ma deplasam cu o trotineta electrica pe pista de biciclete clar ...

Ma deplasam cu o trotineta electrica pe pista de biciclete clar marcata si separa de trotuar, iar o doamna mai in varsta mi a sarit in fata. Banda de biciclete fiind mai lata am observat o am franat si am inceput sa o claxonez iar mai apoi aceasta s a uitat la mine si tot si a continua drumul. Astfel am lovit o usor. Am cazut amandoi iar ulterior am vazut ca avea mana umflata. Am sunat la 112 iar apoi a venit salvarea si politia. Doamna a fost dusa la spital iar pe mine m au trimis la politie sa depun o declaratie. Iar mai apoi politaiu mi a spus ca bun daca e ceva te sunam. Am ramas putin prost la faptul ca nu mi s a dat mai multe detalii. Ar trebui sa mai fac ceva?...pot sa patesc ceva?
Vi se poate intocmi dosar penal daca doamna va prezenta certificat medico-legal.