Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Putem emite factua fara TVA ?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Putem emite factua fara TVA ?

Urmeaza sa avem ca partener o companie cu rezidenta in Insulele Canare, zona care este in afara UE si are un regim special de TVA. Firma noastra furnizeaza servicii de inchiriere autoturisme pe termen lung si scurt. Contractul de inchiriere ar avea o valabilitate de 9 luni. Putem emite factua fara TVA ?
george-neagu, moderator