Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna seara! Un cabinet de psihologie poate deconta ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna seara! Un cabinet de psihologie poate deconta cheltuieli ...

Buna seara!
Un cabinet de psihologie poate deconta cheltuieli cu hainele?
Persoana este inregistrata si este singura activitate care o are. Nu este angajata in alta parte.
Prin haine nu ma intereseaza rochie de gala si pantofi pentru nunta (adica nu ceva extraordinar) dar avand lucru cu persoanele eu cred ca poate deconta ca si un cabinet medical.
Daca ma puteti ajuta si cam care ar fi acestea.
Multumesc anticipat
In opinia mea, poate deconta echipamentul de lucru ..
Legislatia ssm permite dotarea cu echipament individual de protectie cu respectarea HG nr. 1048/ 2006 Cerinte minime de securitate si sanatate pentru utilizarea de catre lucratori a EIP la locul de munca.
Dotarea cu EIP este deductibila fiscal din bugetul anual al firmei/ cabinetului.